IMPLANTOLOGIA

close

Co to jest IMPLANT? Implant to tytanowa śruba, która zastępuje korzeń zęba. Na niej mocuje się koronę do złudzenia przypominającą zdrowy ząb lub protezę, która dzięki implantom uzyskuje doskonałą stabilizację.Braki zębowe można uzupełniać na wiele sposobów, ale to właśnie implanty są rozwiązaniem najbardziej odwzorowującym naturę. Nie tylko odbudowują braki zębowe, ale również zapobiegają degeneracji kości szczęk.Implant to powrót do natury, Twoja szansa na piękne i stabilne zęby.Obecnie, dzięki najnowszym technologiom możliwe jest wszczepienie implantu i osadzeniu na nich koron lub protez w ciągu 1 dnia! Jeśli więc problem braku zębów spędza Ci sen z powiek latami, zdecyduj się nas odwiedzić.

Jeśli TY:

 • straciłeś jeden albo więcej zębów niedawno lub wiele lat temu
 • jesteś gotowy na radykalną poprawę swojej sytuacji
 • chcesz inwestować w siebie
 • jesteś zdecydowany na podniesienie jakości swojego życia

 

… to możesz skorzystać z tej nowoczesnej technologii, jaką są implanty.

Implanty są bezpiecznym rozwiązaniem dla każdego.

Planowanie komputerowe SIMPLANT

close

SimPlant – Pierwszy na świecie interaktywny (oparty na obrazie trójwymiarowym) System Planowania Leczenia Implantologicznego 3D mający na celu bardziej precyzyjne i przewidywalne zaplanowanie leczenia za pomocą implantów zębowych.


  SimPlant jest precyzyjnym programem umożliwiającym planowanie przedzabiegowe, zwiększającym margines bezpieczeństwa pacjentów, podnoszącym poziom zaufania i bezpieczeństwa pacjentów.


  Planowanie 3D (oparte na obrazie trójwymiarowym) pozwala znaleźć idealne umiejscowienie implantów, biorąc pod uwagę zarówno aspekty kliniczne, jak i estetyczne.


  Program SimPlant jest kompatybilny ze wszystkimi systemami implantów. Wystarczy wybrać swoje preferowane implanty z biblioteki programu Simplant.
  SurgiGuide to szablony chirurgiczne, które zapewniają połączenie między planowaniem a faktycznym leczeniem poprzez precyzyjne przeniesienie projektu na zabieg chirurgiczny. Wzorniki SurgiGuide oferują pełny zestaw środków: mogą być używane z każdym rodzajem implantu i mogą opierać się na zębach, tkankach miękkich, a nawet kości po podniesieniu płata śluzówkowo okostnowego.
  Po przygotowaniu planu leczenia operacyjnego z pomocą programu SimPlant, projekt ten musi być przekształcony w fazę chirurgiczną.

  Szablony SurgiGuide przekształcają projekt w rzeczywistość

  Lekarz wykorzystuje szablony chirurgiczne SurgiGuide, które wskazują tor wprowadzania wiertła dla dokładnego umiejscowienia implantu. Tworzone są one w taki sposób, by perfekcyjnie pasowały do pola zabiegowego, przekształcają w ten sposób projekt w rzeczywistość.

  System SimPlant-SurgiGuide ma na celu przełożenie dokładnych wymiarów symulowanego implantu, uwzględniając szerokość, kąt wprowadzenia i głębokość, na wzornik chirurgiczny. Szablon SurgiGuide powstaje w wyniku procesu stereolitografii i jest wykonywany indywidualnie dla każdego pacjenta.

  W czasie zabiegu szablon SurgiGuide umieszcza się na kości szczęki lub żuchwy (szablon SurgiGuide wsparty na kości), na błonie śluzowej (szablon SurgiGuide wsparty śluzówkowo) albo na zębach (szablon SurgiGuide wsparty na zębach).

  Wzornik SurgiGuide umożliwia chirurgowi wprowadzenie wiertła dokładnie w miejsce zaplanowanego położenia implantu. Następnie lekarz umieszcza implanty w nawierconych łożach.


   

  Etapy leczenia


   W ciągu pierwszej wizyty ustalimy, jakiego typu efekty chcesz osiągnąć i czego się spodziewasz.Wykonamy dokładne badanie stomatologiczne oraz badanie stanu kości szczęk.Zdarza się, że niewystarczająca ilość kości szczękowej utrudnia wszczepienie implantu. W takiej sytuacji proponuję wykonanie regeneracji kości przed zabiegiem implantacji. Dzięki nowoczesnej technice dentystycznej możliwe jest całkowite odbudowanie tkanki kostnej.Rozważymy jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze, biorąc pod uwagę Twoje indywidualne warunki anatomiczne, wiek, przebyte choroby, zażywane leki oraz inne niezbędne informacje.


   Dzięki uzyskanym danym oraz zdjęciom tomografii komputerowej precyzyjnie i szczegółowo zaplanujemy zabieg wszczepienia implantu.

   Najpierw przeprowadzimy cały zabieg w programie komputerowym, który zobrazuje Twoją szczękę w 3D, na podstawie zdjęć tomograficznych.

   Potem zrobimy to jeszcze raz na fizycznym modelu Twojej szczęki.

   Dzięki tak szczegółowemu planowaniu przy pomocy systemu SimPlant uzyskujemy:

   • Lepsze przygotowanie do zabiegu – zarówno moje jako lekarza, jak i Twoje jako pacjenta
   • Większe Twoje bezpieczeństwo
   • Skrócenie zabiegu do czasu od pół godziny do 2 godzin (zależnie od liczby implantów)
   • Precyzyjne określenie wielkości Twojej inwestycji (gwarantuję brak jakichkolwiek „niespodzianek” finansowych)


   Zabieg przeprowadzimy w znieczuleniu miejscowym.
   Jak już wspomniałem czas trwania zabiegu mieści się w przedziale między 30 minutami, a 2 godzinami.


   Proces gojenia się tkanki kostnej wokół implantu to osteointegracja.


   Do samego implantu przymocujemy odpowiednio dobrany łącznik, a do tego koronę protetyczną lub elementy stabilizujące protezę.


   Co właściwie zyskujesz ?

   Oto krótki spis tego, co zyskasz, gdy już zdecydujesz się na leczenie:

   • Bezpiecznie odzyskasz naturalny uśmiech
   • Bezboleśnie pozbędziesz się wstydliwego i męczącego problemu
   • Na stałe odzyskasz zdrową szczękę i piękne uzębienie
   • Możliwość cieszenia się wszystkimi potrawami
   • Komfort psychiczny i pewność siebie
   • Odzyskasz płynność i swobodę wymowy
   • Zadbasz o swoje zdrowie
   • Podniesiesz jakość swojego życia

   Nie będę wymieniał więcej korzyści, ponieważ Ty sam wiesz najlepiej jak wiele znaczy pełne i zdrowe uzębienie, a także co jest dla Ciebie najważniejsze.

   Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi


   3% implantów się nie przyjmuje. Takie są nieubłagane statystyki i pomimo naszych usilnych starań i najgłębszej wiedzy nie potrafimy tego uniknąć. Odrzuty implantów zdarzają się u ludzi w podeszłym wieku i u ludzi obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi.
   W przypadku odrzutu implantu pacjent otrzymuje pełen zwrot kosztów i planujemy wówczas alternatywne rozwiązania protetyczne.

   Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest zabiegiem bezbolesnym.

   Biokompatybilny, tytanowy implant mocowany jest w kości. To zapewnia uzupełnienie braku zęba do złudzenia przypominające naturalne rozwiązania.


   Na świecie istnieje bardzo niewielka grupa ludzi uczulonych na tytan, dlatego jest bardzo małe prawdopodobieństwo posiadania tego typu uczulenia. Natomiast w przypadku wystąpienia takiego uczulenia implant prawdopodobnie nie zintegruje się z kością.


   Jako lekarz stomatolog zajmuję się implantologią, która stała się
   moją pasją i głównym kierunkiem rozwoju.


   close

   Dzięki licznym szkoleniom krajowym i zagranicznym stosuję najbardziej
   nowoczesne rozwiązania technologiczne i metodyczne.

   Jestem lekarzem stosującym systemy implantów Astra oraz Biogenesis

   Jako jeden z nielicznych w Polsce zakupiłem i wprowadziłem oprogramowanie SimPlant – komputerową diagnostykę i planowanie 3D.