ZAKRES USŁUG

 


Stomatologia zachowawcza zajmuje się przede wszystkim leczeniem próchnicy, na którą narażone są osoby w różnym wieku. Jej leczenie jest obecnie niemal bezbolesne i prowadzi do zachowania dobrego stanu uzębienie na długie lata. Jej nieleczenie jest przyczyną występowania nie tylko bólu, ale również wielu poważnych schorzeń. Dzięki wieloletniej praktyce lekarskiej wiem, jak indywidualnie traktować potrzeby i jak zwalczać obawy moich pacjentów. Największą nagrodą za moje starania są ich regularne wizyty i zaufanie, które udaje mi się zbudować już po pierwszej wizycie.


Endodoncja znana jest pacjentom pod nazwą leczenie kanałowe. Pierwszym jego etapem jest dokładne oczyszczenie systemu kanałowego korzeni zębów z zainfekowanej lub martwej miazgi. Po oczyszczeniu i dezynfekcji kanałów, następuje szczelne wypełnienie korony zębów. Efektem takiego zabiegu jest odbudowa kości zęba i pozbycie się bólu. Dzięki zastosowaniu leczenia endodontycznego, moi pacjenci mogą cieszyć się możliwością zachowania zębów własnych przez wiele lat.


Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie zabiegi, które prowadzą do uzyskania perfekcyjnego uśmiechu. W jej zakres wchodzi m.in. wybielanie oraz wypełnianie kompozytowe zębów. Ta dziedzina stomatologii jest idealna dla pacjentów, którzy zmagają się z problemem przebarwionych, uszkodzonych lub nieregularnych zębów. Poprzez stosowanie rozwiązań stomatologii estetycznej dbam o to, aby sprostać zwiększającym się wymaganiom moich pacjentów, którzy pragną mieć zarówno zdrowe, jak i piękne zęby.


Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia, które są najczęstszą przyczyną utraty zębów wśród dorosłych pacjentów. Dzięki tej dziedzinie stomatologii możliwe jest stosowanie profilaktyki w przypadku parodontozy, czyli zapalenia dziąseł oraz zapalenia przyzębia. Dzięki wykonywanym przeze mnie zabiegom, możliwa jest regeneracja tkanek przyzębia i pozbycie się problemu krwawiących dziąseł, obnażających się korzeni i ruchomych zębów.

Protetyka polega na rekonstrukcji uzębienia. Zajmuje się nie tylko uzupełnieniem braków, ale również odbudową bardzo zniszczonych zębów. W moim gabinecie przywiązuję szczególną wagę do dobrania najwygodniejszego i estetycznego rozwiązania. Wśród stosowanych przeze mnie uzupełnień protetycznych znajdują się między innymi korony i mosty porcelanowe, protezy szkieletowe oraz protezy ruchome całkowite i częściowe. Stosując je, dążę do perfekcyjnej rekonstrukcji uzębienia oraz dbam o to, aby moi pacjenci uśmiechali się bez skrępowania.

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcja zębów, ale przede wszystkim szereg zabiegów, które pozwalają na ich odbudowę. Operacyjne leczenie jamy ustnej w moim gabinecie nie musi więc oznaczać konieczności usunięcia zęba. Dzięki szerokiemu zakresowi leczenia, pacjenci mogą skorzystać między innymi z usług odbudowy, regeneracji i plastyki kości wokół zębów własnych.Dbając o Państwa komfort, zabiegi chirurgiczne wykonuję w znieczuleniu z użyciem najskuteczniejszych środków.

 

[/raw] [/toggle]

Dzięki świadczonej przez nas usługi implantologii, ubytek zęba nie będzie już stanowił problemu dla estetyki wyglądu twarzy. Implanty doskonale imitują naturalne zęby i zmniejszają ryzyko uszkodzenia sąsiadujących zdrowych zębów. Na przestrzeni czasu skorzystanie z usług implantologii pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i uwalnia nas od przykrej konieczności zdejmowania i ponownego nakładania protez. Skorzystanie z tej metody oznacza również na zachowanie podobieństwa wyglądu i funkcji naturalnego uzębienia.

 

Radiowizjografia cyfrowa jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zdjęcia rentgenowskiego, którego wykonanie jest związane z długim okresem oczekiwania na wyniki i większą dawką promieniowania. Możliwość wykonania w moim gabinecie zdjęcia cyfrowego RVG w praktyce oznacza więc postawienie najdokładniejszej diagnozy, skrócony czas oczekiwania na wyniki oraz gwarancję bezpieczeństwa dla moich pacjentów.